Wyroby złotnicze platerowane, albo też złote? Jakie z nich kupujemy rzadziej? Ten spór znana jest stosunkowo długo na świecie. Dziś odważymy się rozprawić na ten temat. Jednak problem nie wydaje się takie proste jak mogłoby się zdawać. Powyżej wymienione gatunki wyrobów jubilerskich posiadają znane mankamenty choć i poważne pozytywne aspekty noszenia.
Biżuteria prawdziwa – z reguły robi się ją z czystego metalu szlachetnego. Z tego powodu pozostaje znacznie więcej warta. Produkuje się ją galwanizując rudy srebra. Jest zdecydowanie bardziej prestiżowa i dokładnie z tego powodu częściej kupują ją ludzie z wyższych sfer. Także istotne pozostaje punkt jej prezentacji, zazwyczaj pozostają to galerie złotnicze. Jest ładnie zaprezentowana w oświetlonych, szklanych witrynkach. Podczas jej nabywania nierzadko zainkasujemy śliczne szkatułkę. W złotniczym punkcie pomoc na pewno będzie milsza oraz lepiej wykwalifikowana. Wyroby jubilerskie prawdziwe o czym także nie należy zapominać, nie uczulają.
Sztuczna biżuteria – jest z reguły wytwarzana ze połączenia pospolitych metali i plateruje się ją nieznaczną powłoką złota. Te modele stosunkowo szybko rysują się i klienci kupują nowe. Ich największa zaleta to oczywiście niska wartość zakupu. Z przykrością uważamy, że może wywoływać reakcje alergiczne, najczęściej produkty z domieszką niklu. Co najważniejsze rodzaje biżuterii platerowane są niezwykle piękne ze względu na skład, po prostu dużo prościej ją zrobić. Zestawy W tym przypadku najczęściej składają się z 2 części – – naszyjnika i kolczyków.
Kończąc biżuteria srebrna pozostaje lepiej wykończona oraz nie wywołuje reakcji skórnych. Ale pozostaje zdecydowanie droższa, ale także nie niszczy się po krótkim czasie użycia jak posrebrzana. Jednakże modele sztucznej biżuterii pozostają ładniejsze i w niższej cenie. Który gatunek jest lepszy? Naszym zdaniem są zwyczajnie inne.

Producenci dodatkow