Błyskotki jest to pojęcie stosunkowo ogólne. Na jakie kategorie możemy dokonać ich podziału? Jak najbardziej przez surowiec, z jakiego pozostają zrobione i które dodatki wstawiono. Teraz jednak przeprowadzimy kategoryzację rodzajową biżuterii.
Łańcuszki na Szyję są ubóstwiane od wielu lat, tak samo przez panie oraz panów. Delikatna przywieszka na łańcuszku zazwyczaj zamieszczona na piersi – esencja damskiego uroku.
Kolczyki jest następny rodzaj nie tylko damskich produktów jubilerskich. Z reguły produkuje się je ze białego złota. Wyróżniamy wiele typów spięć, na przykład „Klasyczny”. To one są najpopularniejsze patrząc globalnie z całej biżuterii.
Sygnety (pierścienie) od wieków ozdabiają także męską rękę. Są takie zwykłe, choć bywają także modele ze zdobieniami. Nie zwykle często mają jakąś symbolikę.
Bransoletki – niewielkie łańcuszki jakie dziewczyny zazwyczaj ubierają na rękę, choć od pewnego czasu również na nodze, ostatnimi czasy stało się to bardzo „fajne”
Beads – typ, jaki przyszedł do naszego kraju ze słonecznych Włoszech. Koraliki nasuwane są w tym systemie na mocną bransoletkę z zatrzaskiem. Dlatego, że koraliki pojawiają się w bardzo dużej liczbie modeli prawie każda kompozycja jest oryginalna.
Na światowym rynku istnieje także wersja pochodząca w USA. W której charmsy pozostają podwieszane do łańcuszkowej bransoletki przy użyciu niewielkiego karabinka wspinaczkowego. Dostały one nazwę charms.
Obrączki – przynależą do działu pierścieni. Niedawno drastycznie zyskały na sławie. Wszyscy narzeczeni pragną mieć modele unikalne i indywidualną dedykacją.
Zegarki na rękę – nasza ostatnia grupa z działu biżuterii. Nierzadko kupowana również przez panów. Istotny pozostaje nie tylko surowiec, ale i urządzenie wewnątrz.
Typów biżuterii pozostaje naprawdę sporo. W momencie kiedy kupujemy nierzadko warto znaleźć niewielką firmę złotniczą. Wyroby będą niebagatelnie przedniejszej jakości, co więcej również trochę tańsze.

biżuteria 2020